patriciezakova.cz

Patricie, těší mě!

Patricie virtuální asistentka

Vystudovala jsem obchodní akademii a poté jsem pracovala jako obchodní zástupce, specialista zákaznické péče, asistentka… A skoro v každé práci jsem platila za “IT specialistu” – berte s nadhledem. Ale ze svých kolegů a nejbližších nadřízených jsem většinou s počítači uměla nejlépe. Takže pro rady se chodilo ke mě. Díky tomu jsem si uvědomila, že mi technologie nedělají problém a co nevím, si dokážu rychle zjistit a najít řešení, když je potřeba.

Když jsem se rozhodla jít cestou podnikání, první jsem se zaměřila na malbu obrazů a myslela, že to je ta cesta. Ale záhy jsem si uvědomila, že malovat každý den 1-2 obrazy fakt nechci. Malování miluju a baví mě, ale dělat to každý den by mě vážně otrávilo. A protože jsem se už pohybovala v podnikatelských komunitách, došlo mi, že virtuální asistence může být ideální. A to z několika důvodů:

  • Musím u toho používat mozek
  • Stále se potřebuji držet v obraze
  • Jsem v kontaktu s klienty
  • Můžu objevovat nové a nové věci
  • K technologiím mám blízko
  • Můžu se vyvíjet a specializovat (a nebo taky ne)
  • Nabízím i grafiku, kde využiju svojí kreativitu

A tak jsem tady 🙂 
V tuhle chvíli se zaměřuju hlavně na weby, ale třeba mě to za nějakou dobu popotáhne zase na jinou stranu. 

Mojí nespornou výhodou je, že jsem zvědavá a tvrdohlavá – jak to souvisí s asistencí?
Objeví se problém a já hledám řešení. A někdy ho hledám den, někdy týden, ale fakt mi to vrtá v hlavě tak dlouho, dokud na to nepřijdu a nenajdu alespoň jedno přijatelné řešení. Samozřejmě, když je potřeba, klidně to může řešit někdo v dané věci znalejší, ale já sama se budu vždycky pídit a budu na to chtít přijít. Protože to, že něco nejde pro mě není odpověď, dokud si to tisíckrát neověřím.